Mr Žarko OBRADOVIĆ
Personal Information
Serbia
(21/05/1960 - )
Socialist Party of Serbia
 
Member of Parliament
National Assembly of the Republic of Serbia
Kralja Milana 14
11000 - Belgrade
Tel:
Fax:
Mobile:
E-mail: sps@parlament.fr
 

Member's roles in the PACE
Socialist Group
Assembly Member:
from 26/06/2006 to 25/06/2007 (Substitute)
since 23/05/2014  (Representative)
Working language: English
MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s):
Full Member: Committee on Migration, Refugees and Displaced Persons
Full Member: Committee on Political Affairs and Democracy
Address / Contact us webmaster.assembly@coe.int ...