Fernand LOESCH

Fernand  LOESCH Substitute
Deputy
Chrétien social
Chambre des Députés
23, rue du Marché-aux-Herbes LU - 1728 - Luxembourg
BE Luxembourg


Assembly Member

  • from 05/07/1955 to 16/10/1957 (Substitute-Luxembourg)
  • from 13/08/1949 to 01/12/1954 (Representative-Luxembourg)

Working language: English

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Declarations of interests

  • No declaration available yet