Karl BØGHOLM

Karl  BØGHOLM Representative
Member of the Folketing
Conservative
Folketinget
Christiansborg Slot DK - 1240 - Copenhagen
BE Denmark


Assembly Member

  • from 06/05/1968 to 16/12/1971 (Representative-Denmark)
  • from 18/11/1950 to 21/04/1959 (Substitute-Denmark)

Working language: English

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Declarations of interests

  • No declaration available yet