Klaas de VRIES

Klaas de VRIES Representative
Senator
Labour Party (PvdA)
Senate - Eerste Kamer der Staten Generaal
Postbox 20017 NL - 2500 EA - The Hague
BE Netherlands


Assembly Member

  • from 21/01/2008 to 26/11/2015 (Representative-Netherlands)
  • from 24/01/1983 to 17/09/1986 (Substitute-Netherlands)

Working language: English

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Declarations of interests

  • No declaration available yet