Jaakko LAAKSO

Jaakko  LAAKSO Substitute
Member of Parliament
Left Alliance
Eduskunta
Parliament of Finland FI - 00102 - Helsinki
BE Finland


Assembly Member

  • from 16/04/2007 to 20/06/2011 (Substitute-Finland)
  • from 22/04/1991 to 27/05/2003 (Representative-Finland)

Working language: English

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Declarations of interests

  • No declaration available yet