Baroness Emma NICHOLSON

Emma  NICHOLSON Representative
Member of the House of Lords
Liberal Democrat
House of Lords
 GB - SW1A 0PW - London
BE United Kingdom


Assembly Member

  • from 12/11/2010 to 07/11/2015 (Representative-United Kingdom)
  • from 04/05/1992 to 30/06/1992 (Substitute-United Kingdom)

Working language: English

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Declarations of interests

  • No declaration available yet