Jiří VYVADIL

Jiří  VYVADIL Representative
Senator
Czech Social Democratic Party
Senát Parlamentu
Valdštejnské náměstí 17/4 CZ - 118 01 - Praha 1
BE Czech Republic


Assembly Member

  • from 23/06/1997 to 22/01/2001 (Representative-Czech Republic)
  • from 27/09/1993 to 23/09/1996 (Substitute-Czech Republic)

Working language: English

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Declarations of interests

  • No declaration available yet