Per KAALUND

Per  KAALUND Representative
Member of the Folketing
Social Democratic Party
Folketinget
Christiansborg Slot DK - 1240 - Copenhagen
BE Denmark


Assembly Member

  • from 17/11/2006 to 21/01/2008 (Representative-Denmark)
  • from 26/06/1995 to 20/04/1998 (Substitute-Denmark)

Working language: English

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Declarations of interests

  • No declaration available yet