Francesco Maria AMORUSO

Francesco Maria  AMORUSO Substitute
Senator
ALA - Scelta Civica per la Costituente Liberale e Popolare
Senato della Repubblica
Palazzo Madama IT - 00186 - Roma
BE Italy


Assembly Member

  • from 28/06/2013 to 03/09/2018 (Substitute-Italy)
  • from 07/11/1996 to 24/09/2001 (Substitute-Italy)

Working language: English

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Declarations of interests

  • No declaration available yet