Davit HARUTYUNYAN

Davit  HARUTYUNYAN Representative
M.P.
Republican Party of Armenia
National Assembly of the Republic of Armenia
19 Marshall Baghramyan Avenue AM - 0095 - Yerevan
BE Armenia


Assembly Member

  • from 01/10/2007 to 22/05/2014 (Representative-Armenia)
  • from 26/01/1998 to 22/06/1998 (Special Guest-Armenia)

Working language: English

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)