Virendra SHARMA

Virendra  SHARMA Representative
Deputy
Labour
House of Commons
 GB - SW1A 0AA - London
BE United Kingdom


Membership of political groups:

  • Socialists, Democrats and Greens Group (Member)

Assembly Member

  • since 23/01/2017  (Representative-United Kingdom)
  • from 27/11/2015 to 22/01/2017 (Substitute-United Kingdom)
  • from 12/11/2010 to 06/04/2014 (Substitute-United Kingdom)

Working language: English

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

  • Full Member: Sub-Committee on Refugee and Migrant Children and Young People
  • Alternate of: Mr Vernon COAKER in the Committee on Migration, Refugees and Displaced Persons)

Declarations of interests

  • No declaration available yet