Susanna HUOVINEN

Susanna  HUOVINEN Substitute
Member of Parliament
Social Democrats
Eduskunta
Parliament of Finland FI - 00102 - Helsinki
BE Finland


Assembly Member

  • from 22/06/2015 to 14/06/2018 (Substitute-Finland)
  • from 03/10/2011 to 23/06/2013 (Representative-Finland)

Working language: English

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Declarations of interests

  • No declaration available yet