Burhan KAYATÜRK

Burhan  KAYATÜRK Substitute
Deputy
AK Party
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)
Bakanlıklar TR - 06543 - ANKARA
BE Turkey


Assembly Member

  • from 27/01/2014 to 07/10/2018 (Substitute-Turkey)
  • from 03/10/2011 to 21/11/2013 (Representative-Turkey)

Working language: English

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Declarations of interests

  • No declaration available yet