Lydia MUTSCH

Lydia  MUTSCH Representative
Deputy
Parti ouvrier socialiste luxembourgeois
Chambre des Députés
23, rue du Marché-aux-Herbes LU - 1728 - Luxembourg
BE Luxembourg


Assembly Member

  • from 21/01/2019 to 26/01/2020 (Representative-Luxembourg)
  • from 09/03/2012 to 26/01/2014 (Representative-Luxembourg)

Working language: French

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

  • Alternate of: M. Gusty GRAAS in the Committee on Political Affairs and Democracy
  • Alternate of: M. Claude WISELER in the Committee on Legal Affairs and Human Rights

Declarations of interests