Damien ABAD

Damien  ABAD Representative
Deputy
Les Républicains
Assemblée nationale
Palais Bourbon FR - 75355 - Paris cedex 07 SP
BE France


Assembly Member

  • from 09/10/2017 to 26/01/2020 (Representative-France)
  • from 23/05/2014 to 08/10/2017 (Substitute-France)

Working language: French

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

  • Alternate of: M. Jérôme LAMBERT in the Committee on Migration, Refugees and Displaced Persons

Declarations of interests