Jaime GONZÁLEZ TABOADA

Jaime  GONZÁLEZ TABOADA Representative
Senator
Partido Popular
Senado
Calle de Bailén, 3  ES - 28013 - Madrid
BE Spain


Assembly Member

  • from 08/10/2018 to 23/06/2019 (Representative-Spain)
  • from 22/01/2018 to 07/10/2018 (Substitute-Spain)

Working language: French

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

  • Alternate of: Ms Carmen LEYTE in the Sub-Committee on Children
  • Alternate of: Ms Carmen LEYTE in the Sub-Committee on Public Health and Sustainable Development

Declarations of interests