O. Bjorn KRAFT

O. Bjorn  KRAFT Representative
Member of the Folketing
Conservative
Folketinget
Christiansborg Slot DK - 1240 - Copenhagen
BE Denmark


Assembly Member

  • from 20/05/1954 to 03/11/1964 (Representative-Denmark)
  • from 13/08/1949 to 18/11/1950 (Representative-Denmark)

Working language: English

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

Declarations of interests

  • No declaration available yet