Zbigniew GIRZYŃSKI

Zbigniew  GIRZYŃSKI Substitute
Deputy
Law and Justice (PiS)
Chancellery of the Sejm
ul. Wiejska 4/6/8 PL - 00-902 - Warszawa
BE Poland


Membership of political groups:

  • European Conservatives Group and Democratic Alliance (Member)

Assembly Member

  • since 27/01/2020  (Substitute-Poland)
  • from 24/01/2011 to 25/01/2015 (Substitute-Poland)
  • from 23/01/2006 to 21/01/2008 (Representative-Poland)

Working language: English

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

  • Full Member: Committee on Migration, Refugees and Displaced Persons
  • Alternate of: Mr Bolesław PIECHA in the Committee on Social Affairs, Health and Sustainable Development

Declarations of interests

  • No declaration available yet