Mustafa YENEROĞLU

Mustafa  YENEROĞLU Representative
Deputy
AK Party
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)
Bakanlıklar TR - 06543 - ANKARA
BE Turkey


Assembly Member

  • from 22/01/2018 to 26/01/2020 (Representative-Turkey)
  • from 27/11/2015 to 24/01/2016 (Representative-Turkey)

Working language: English

MP's role(s) in Committee(s) and Sub-Committee(s)

  • Alternate of: Mr Akif Çağatay KILIÇ in the Committee on Political Affairs and Democracy
  • Alternate of: Mr Ziya ALTUNYALDIZ in the Sub-Committee on Human Rights

Declarations of interests